Baharın Gelişiyle Birlikte Açık Havada Yapılabilecek Aktiviteler

Baharın Gelişiyle Birlikte Açık Havada Yapılabilecek Aktiviteler

Soğuk kış günlerinin sona ermesiyle birlikte güneşe duyduğumuz hasret de bitiyor. Artık bolca güneşli gün ve açık havada yapılacak etkinlik bizi bekliyor!

Eminiz siz de birçoğumuz gibi açık havada vakit geçirmeyi ve doğayı çok özlediniz. Öyleyse şimdi baharın gelişini kutlama zamanı! İşte baharın gelişiyle birlikte açık havada yapabileceğiniz hepsi birbirinden keyifli 7 aktivite!

 

1. Trekking

Açık havada yapabileceğiniz en keyifli aktivitelerden biri olan trekking, aynı zamanda oldukça etkili bir spor türüdür. Trekking bir yandan doğayla baş başa vakit geçirmenizi bir yandan da kalori kaybetmenizi sağlar. Bu zorlu yürüyüş için ihtiyacınız olan tek şey ise rahat bir trekking ayakkabısı edinmek ve kendinizi doğanın kollarına bırakmaktır.

 

2. Paten

Açık havada yapılabilecek bir diğer keyifli aktivite de paten sürmektir. Paten son derece kolay bir şekilde öğrenilebilen bir outdoor spordur. Bu nedenle daha önce denemediyseniz bile kendinize paten edinerek uygun bir parkurda bu keyifli sporu deneyebilir ve temiz havanın tadını paten sürerek çıkarabilirsiniz.

 

3. Bisiklet

Bisiklet, birçok insan için dört mevsim vazgeçilmez olsa da özellikle bahar aylarında yapılabilecek en keyifli aktivitelerdendir. Havaların ısınmasıyla birlikte birçok bisiklet sever, İstanbul'daki birbirinden güzel parkurların yolunu tutar. Siz de hem sağlık kazanmak hem de güneşin tadını çıkarmak için bisikletinizi alıp yollara düşebilirsiniz!

 

4. Koşu

Koşu her mevsim yapılabilen bir spor türü olsa da baharın gelişiyle birlikte daha rahat bir şekilde tercih edilebilir. Oldukça etkili bir spor türü olan koşu, aynı zamanda kişinin kendisini daha iyi ve enerjik hissetmesine de yardımcı olur. Siz de bir yandan açık havanın tadını çıkarmak bir yandan da sağlık kazanmak istiyorsanız İstanbul'daki doğayla iç içe parkurları tercih edebilirsiniz.

 

5. Piknik

Bahar ve yaz mevsiminde yapılabilecek en keyifli aktivitelerden biri de pikniktir. Sevdiğimiz insanlarla bizi bir araya getiren bu hoş etkinlik hem doğada vakit geçirmemizi hem de yaşadığımız andan keyif almamızı sağlar. Bu nedenle siz de baharın gelişini sevdiklerinizle hoş bir piknik organize ederek kutlayabilirsiniz.

 

6. ATV Safari

Biraz da heyecanlı aktivitelere yer verelim! Adrenalin dolu bir aktivite olan ATV safari, sevdiklerinizle doğanın içinde heyecanlı bir gezintiye çıkmanızı sağlar. Siz de şehir hayatının monotonluğundan kurtulmak için bu heyecanlı aktiviteyi deneyebilir; bunun için İstanbul'daki ATV safari mekanlarını tercih edebilirsiniz.

 

7. Uçurtma

Çocukluğumuzun en büyük neşelerinden biri olan uçurtma, aslında her yaşta bize neşe katacak bir aktivitedir. Peki baharın gelişiyle birlikte özlem duyduğumuz o günlere gitmeye ne dersiniz? Bunun için Moda sahili gibi deniz ve doğayla iç içe olacağınız bir lokasyon seçebilir ve bize göklerdeki özgürlüğü sunan bu keyifli aktiviteyi yapabilirsiniz.

Önerilen Yazılar